Firmamız tarafından sunulan akustik proje hizmetlerden yararlanmak ve dilerseniz fiyat teklifi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Akustik Proje ve Rapor

Kentlerin giderek daha kalabalık hale gelmesi ve insan yoğunluğunun artmasına paralel olarak gürültü miktarı da artış göstermiştir. Gürültü, insan sağlığı açısından, özellikle de psikolojik açıdan sorunların ortaya çıkmasına yol açan bir durumdur. Bu durumun üstesinden gelebilmek adına 2019 yılından itibaren ruhsat için başvurulacak olan tüm yapılarda akustik yalıtımın varlığı zorunlu kılınmıştır. Akustik proje olarak da adlandırılan bu yöntemde binaların dış ortamlar ile gürültü bağının kesilmesi ve iç ortamlarda gürültünün en düşük seviyelere çekilmesi hedeflenmektedir. Hem yeni yapılan binalarda hem de yenilenmesi düşünülen binalarda bu uygulamanın yapılması, yasal bir zorunluluğu yerine getirmenin yanı sıra yaşam kalitesinin artması açısından da büyük öneme sahip.


Akustik Projenin Avantajları

Binaların gürültüden korunması yasalar ile zorunlu tutulmuştur. Bu doğrultuda başvurulan yöntemlerden olan akustik proje binalarda ses yalıtımı açısından gerekli olan yapısal çözümler sunmaktadır. Yapıların bulundukları ortam ve ortamda yer alan ses düzeyi dikkate alınarak hazırlanan bu proje ile yapı içlerinde gürültü engellenmektedir. Stres ve farklı sağlık problemlerini tetikleyen unsurlardan biri olan gürültü, yapılacak olan basit ses yalıtımları ile tamamen önlenebilmektedir. Ancak bunun için iyi bir yalıtım projesine ihtiyaç vardır. Yalıtım projesi ise ancak bu konuda uzman olan kişiler tarafından hazırlanmalıdır.


Kimler Akustik Proje Hazırlayabilir?

Akustik proje hazırlamak için belirli koşulları yerine getirmiş olmak gereklidir. Binalarda ses yalıtımının sağlanması gibi önemli bir konuda herkesin proje hazırlaması gibi bir durum söz konusu değildir. Bu doğrultuda yalnızca bina akustiği uzmanı sertifikasına sahip olan kişiler tarafından bu projeler hazırlanabilmektedir. Uzun yıllardan beri bu konuda müşterilerine kaliteli hizmetler sunan firmamız da bünyesinde barındırdığı sertifikalı yapı akustiği uzmanları sayesinde her türlü yapının ses yalıtımının başarı ile planlanmasını sağlıyor. Geride bıraktığı onlarca mutlu müşterisinden güç alan firmamız, gelecekte de müşteri memnuniyetini odaklayan bir hizmet anlayışı ile hizmetlerini devam ettiriyor. Firmamızın sunmuş olduğu bu hizmetten yararlanmak ve daha detaylı bilgi almak için internet sitemizden ya da internet sitemizde yer alan telefon numaralarımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

akustik proje

Akustik Rapor

Yeni yapılacak olan yapılarda zaten mecburi olarak ses yalıtımı bulunuyor. Ancak daha önceki yıllarda inşa edilmiş olan ve sese karşı herhangi bir yalıtıma sahip olmayan binalarda da yalıtım büyük bir ihtiyaçtır. Ruhsata sahip olan yapılar açısından yasal olarak ses yalıtımına sahip olmak zorunlu değildir. Ancak yaşam kalitesinin artırılması ve daha gürültüsüz bir yaşam alanı sağlamak açısından ses yalıtımının yapılması avantajlı bir durumdur. Mevcut binaların ses yalıtımı konusunda gereksinimlerinin belirlenmesi ve bu doğrultuda bir proje hazırlanması açısından ilk olarak akustik rapora ihtiyaç duyulmaktadır. Bina akustiği için hazırlanacak olan proje, akustik raporda yer alan eksiklikler ve ihtiyaçlar gözetilerek hazırlanmaktadır. Akustik rapor almak için de yine bina akustiği uzmanı sertifikasına sahip kişilerden ya da firmalardan hizmet almak gereklidir.


Akustik Proje Fiyatları

Akustik projelerin fiyatları son derece değişkendir. Yapılacak olan işlemin niteliği ve bu hizmeti verecek olan firmanın fiyat politikaları nedeni ile akustik projeler açısından net bir rakamdan söz etmek mümkün değildir. Bu konuda uzun yıllardan beri deneyim edinmiş sertifikalı uzmanlara sahip olan firmamız, akustik ve ses yalıtımı konusunda gerekli olan analizleri yapma ve proje hazırlama hizmetlerini en uygun fiyatlar ile müşterilerine sunmaktadır. Firmamız tarafından sunulan bu uygun fiyatlı hizmetlerden yararlanmak ve dilerseniz fiyat teklifi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.