Yapı güçlendirme projeleri konusunda deneyimli ekibi ile kaliteli hizmetler sunan firmamız da bu konuda en uygun fiyat seçeneklerini sunmaktadır.

Güçlendirme Projesi


Aktif bir deprem kuşağı üzerinde yer alan Türkiye’de yapıların sağlamlığı hayati derecede öneme sahip olan bir durum. Her ne kadar yeni inşa edilecek olan binalar açısından bazı standartlar belirlenmiş olsa da önceki dönemlerde inşa edilmiş olan yapıların sağlamlıkları tartışmalıdır. Hem inşa edildikleri dönemin tekniğinden kaynaklanan nedenlerle hem de zaman içerisinde malzemelerde meydana gelen aşınmalardan dolayı eski yapıların güç kaybına uğraması kaçınılmazdır. Eski binaların depreme karşı daha korunaklı hale getirilmesi için başvurulan yöntemlerden biri de güçlendirme işleminin yapılmasıdır. Binalarda güçlendirme işlemi yapabilmek için güçlendirme projesi hazırlanmalı ve proje doğrultusunda bu işlem uzman kişiler tarafından yapılmalıdır.


Güçlendirme Projesinin Avantajları


Yapı güçlendirme işleminin avantajları oldukça fazladır. Binanın tamamen sökülüp yeniden daha sağlam bir şekilde inşa edilme olanağının bulunmadığı durumlarda başvurulan güçlendirme yöntemi, her şeyden önce yapıların daha sağlam ve depreme karşı daha dayanıklı olmasını sağlamaktadır. Güçlendirme projesi doğrultusunda gerekli olan güçlendirme işleminin yapılması durumunda binaların depremde yıkılma riski minimum düzeye inmektedir. Bunun yanında yapı güçlendirmenin bir diğer avantajı olarak yapıların kullanım ömürlerini uzatmasından söz etmek mümkündür. Güçlendirme sayesinde binalar, daha uzun yıllar boyunca ayakta kalabilirler. Son olarak da yapıların ekonomik değerlinin artması açısından da güçlendirme projesi değerlidir. Gerekli olan güçlendirme faaliyetlerinin yapıldığı ve sağlamlığı konusunda şüphenin kalmadığı yapılar hem satılırken hem de kiraya verilirken daha iyi fiyatlardan alıcı bulabilir.


Kimler Güçlendirme Projesi Yapabilir?


Binalar belirli dengeler ve ince hesaplar gözetilerek inşa edilmiştir. Binalarda yapılacak güçlendirme işlemlerinde de aynı hassasiyet gösterilmelidir. Binanın kolonlarında ya da diğer taşıyıcı kısımlarında bilinçsizce yapılacak müdahaleler, daha olumsuz durumların ortaya çıkmasına neden olabilir. Bu yüzden de iyi bir müteahhitlik firmasından ya da inşaat mühendisliği hizmetleri sunan firmalardan hizmet almak gereklidir. Güçlendirme projesi bu konuda uzman olan kişiler tarafından hazırlanmalıdır. Yapı güçlendirme projeleri ve güçlendirme uygulamaları ile uzun yıllardan beri müşteri memnuniyetini hedef alan bir anlayışla hizmet veren firmamız, kendisine ihtiyaç duyulan her anda bir telefon kadar yakın. Firmamızın sunduğu bu hizmetlerden yararlanmak için internet sitemiz üzerinden ya da internet sitemizde yer alan telefon numaralarımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.Yapı Deprem Testi

Yapıların mevcut durumlarının tespit edilmesi ve deprem karşısındaki durumlarının belirlenmesi açısından deprem testi bir zorunluluktur. Deprem testi yapılmadan binanın ne derecede ve hangi yönlerden güçlendirmesinin yapılacağına karar vermek mümkün değildir. Deprem testleri Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yetki verilmiş olan yapı denetleme firmaları tarafından yapılmaktadır. Bu konuda yetkili firmalardan biri olan firmamız da yapıların depreme ne kadar dayanıklı olduğunu ve eğer değilse hangi yönlerinden zayıf olduğunu belirlemek için gerekli olan testleri yapmaktadır. Yapı deprem testi sonrasında oluşturulan deprem testi raporu neticesinde gerekli olan güçlendirme işlemleri planlanmaktadır.


Güçlendirme Projesi Ücretleri


Günümüzde güçlendirme projesi yapan çok sayıda kişi ve firma bulunmaktadır. Ancak bu konuda hizmet alınacağı zaman fiyattan ziyade kaliteli bir hizmet almaya dikkat edilmelidir. Özellikle bu konuda gerekli uzmanlara sahip olmayan firmalardan hizmet almak, istenmeyen sonuçların ortaya çıkmasına neden olabilir. Bu konuda hizmet veren firmaların sayısının fazla olmasından dolayı, fiyat açısından da sürekli olarak bir değişkenlik söz konusudur. İyi bir araştırma ile hem kaliteli hizmet veren hem de uygun fiyatlı olan firmalar bulabilmek mümkündür. Yapı güçlendirme projeleri konusunda deneyimli ekibi ile kaliteli hizmetler sunan firmamız da bu konuda en uygun fiyat seçeneklerini sunmaktadır.