Karot konusunda uygun fiyatlı hizmetler sunan firmamız da uzun yıllardan beri müşteri memnuniyetini esas alan bir anlayışla bu işlemi yapmaktadır.

Karot Alma

Son dönemlerde yapı denetimi ve güvenliğine verilen önemin artmasına paralel olarak çok farklı ölçüm yöntemleri ortaya çıkmıştır. Bu ölçüm yöntemleri ile hem binalar inşa edilirken kullanılan malzemelerin standartlara uygun olup olmadığı denetlenmekte hem de önceden inşa edilmiş olan binaların mevcut durumlarının ne kadar sağlam olduğu test edilmektedir. Bu doğrultuda kullanılan yöntemlerden biri de karot alma yönetimidir. Binalardan özel bir kesme makinesi ile belirli kesitlerin kesilerek alınması sayesinde yapılan bu işlem yapı güvenliğinin ve sağlamlığının belirlenmesinde son derece önemli bir role sahiptir.

 
Karot Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar


Karot alma işlemi gelişigüzel yapılabilecek bir iş olmadığı gibi, binalardan rastgele bir biçimde parça koparmak da herkesin yapabileceği bir şey değildir. Bu işlem yapılırken dikkat edilmesi gereken birtakım hususlar söz konusudur. Bunlardan ilki 28 günden önceki betonlardan örnek alınmamasıdır. Yeni atılan betonlarda karot işlemi yapmak, yapının diğer kalan kısımlarının da zarar görmesine neden olabilir. Bu yüzden bu işlem en az yapının inşa edilmesinden 28 gün sonra alınmalıdır. Ayrıca kesme işlemi yaparken yapı donatılarının kesilmemesine ve zarar görmemesine de dikkat edilmelidir. Açılan delik en kısa süre içerisinde tutma değeri yüksek olan malzemelerden yapılmış harçlarla kapatılmalıdır. Alınan numunenin mevcut nem durumunu koruması, yapılacak olan ölçümlerin doğruluk payında sapma olmaması açısından önem arz etmektedir. Bu yüzden de numune alındıktan sonra en kısa süre içerisinde ölçüm işlemi yapılmalıdır.


 
Karot Alma İşlemi Kimler Tarafından Yapılabilir?


Binalar üzerinde herhangi bir kesme ya da farklı işlem yapılacağı zaman mutlaka konu hakkında uzman olan kişiler tarafından yapılmalıdır. Aksi halde binalarda istenmeyen durumlarla karşılaşılması söz konusudur. Karot alma işlemi açısından da bu durum geçerlidir. Bu işlemi yapabilmek için yetkili olan yer yapı denetim firmalarıdır. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından bu konuda tam olarak yetkilendirilmiş olan yapı ve denetim firmaları, karot da aralarında olmak üzere çok sayıda yapı testinin yapılmasında yetkilidir. Bu konuda uzun yıllardan beri hizmet veren firmamız da ihtiyaç duyulan her alanda karot hizmeti vermektedir. Dilerseniz bizimle iletişime geçerek karot testi yaptırabilirsiniz.

 
Karot Alma Hizmet Ücreti


Karot işlemi konusunda tek bir rakamdan söz etmek mümkün değildir. Zira günümüzde çok sayıda yapı denetim firması bu işi yapmaktadır. Karot hizmeti almak isteyen kişiler iyi bir araştırma yapmalı ve bunun neticesinde kendilerine en uygun gördükleri yerden hizmet almalıdır. Ayrıca yapılacak olan işlemin niteliği de fiyat konusunda birtakım değişikliklere neden olmaktadır. Karot konusunda uygun fiyatlı hizmetler sunan firmamız da uzun yıllardan beri müşteri memnuniyetini esas alan bir anlayışla bu işlemi yapmaktadır. Dilerseniz internet sitemizden ya da internet sitemizde yer alan telefon numaralarımızdan bizimle iletişime geçebilir ve daha detaylı bilgi alabilirsiniz.